۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
شرح خبر
0 : 0 - 1399/07/14 - تعداد بازدید : 48
رشد 38 درصدی تناژ بارگیری در اداره کل راه آهن فارس
رشد 38 درصدی تناژ بارگیری در اداره کل راه آهن فارس

مهرداد انصاری مدیرکل راه آهن فارس گفت: عملکرد 6 ماهه ابتدایی سال 99 این اداره کل در مقایسه با مدت مشابه سال 98 حاکی از این است که در بخش تناژ بارگیری آمار رشد صعودی 38 درصدی به ثبت رسیده است.
وی افزود: تحلیل روند شاخص های کلیدی در بازه زمانی 6 ماهه و مقایسه تطبیقی آن با سال 98 نیز روند افزایشی داشته است به گونه ای که رشد 68 درصدی تناژ حمل شده، 580 درصدی در تناژ تخلیه و 87 درصدی در تن کیلومتر مرزی مبین این امر است.
انصاری تصریح کرد: مهمترین دلایل این رشد تحلیل مناسب بازار و فراهم آوردن امکانات و زیرساخت های ریلی برای حمل محموله های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه به منظور تولید بوده که با توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل ریلی در صنایع و معادن استان و حمایت های مدیران ارشد راه آهن ج.ا.ا به سرانجام رسیده است.
وی ادامه داد: از میزان اقلام بارگیری شده در این اداره کل 47 درصد سهم محمولات معدنی سنگ آهن، 10 درصد سهم محمولات پتروشیمی، 28درصد سهم گندم و غلات و 15 درصد باقی مانده سهم سایر محمولات بوده است.
مهرداد انصاری درخصوص عملکرد حوزه مسافری راه آهن فارس گفت: در شرایط کنونی و تأثیر شیوع بیماری کرونا قطارهای فارس برای سفری ایمن و مطمئن آماده سازی و فاصله گذاری اجتماعی که استفاده 50 درصدی از کوپه ها می باشد در آن رعایت می شود.
وی افزود: ضدعفونی و گندزدایی سرویس های بهداشتی، راهروها و سالن ها پیش از حرکت قطار و در حین حرکت و هم چنین ضدعفونی وپلمپ گذاری برای کوپه ها در مبدأ و مقصد به طور دقیق انجام می شود.
انصاری افزود: تب سنجی و ضدعفونی بدن و لباس مسافرین در بدو ورود و هنگارم خروج از ایستگاههای مسافری و هم چنین اختصاص پک بهداشتی شخصی شامل ماسک، دستکش و پدالکلی برای مسافرین در کوپه قطار از جمله موارد دیگری است که برای سلامت مسافران و داشتن سفری ایمن در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: هم چنین غذای مسافرین به صورت بسته بندی سرو می شود وکارکنان قطار نیز مجهز به حفاظت شخصی مثل ماسک و دستکش هستند تا بتوانند به کمک دیگر همکاران سفری سلامت و ایمن را برای مسافرین عزیز خلق کنند.
Powered by DorsaPortal