۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
رویدادهای ویژه
رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس
رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس مدیرکل راه آهن فارس از رشد 150 درصدی میزان محمولات بارگیری شده توسط راه آهن فارس خبر داد.
مدیرکل راه آهن فارس از رشد 150 درصدی میزان محمولات بارگیری شده توسط راه آهن فارس خبر داد.
مهرداد انصاری در این باره گفت: در سال 98 شاهد رشد مستمر بارگیری محمولات و هم چنین تعداد واگن های بارگیری شده در راه آهن فارس بودیم و تا پایان سال نیز این روند ادامه دار بود به گونه ای که نسبت به سال 97 در روند تناژ بارگیری محمولات رشد 150 درصدی و در زمینه تعداد واگن بارگیری شده رشد 2 و نیم برابری داشتیم.
وی افزود: فراهم آوردن امکانات و زیرساخت های ریلی برای حمل محموله های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه به منظور تولیداز جمله مهمترین برنامه های این اداره کل است که با برنامه ریزی انجام شده در سال جاری به رشد چند برابری در زمینه بارگیری خواهیم رسید.
انصاری تصریح کرد: عمده بارهای جابجا شده در راه آهن فارس شامل سنگ آهن، خاک نسوز، محمولات پتروشیمی، گندم، خودرو و ... است.
مهرداد انصاری درخصوص عملکرد حوزه مسافری راه آهن فارس گفت: در زمینه جابجایی مسافر نیز در سال 98 قریب 512 هزار نفر مسافر در مسیرهای تهران و مشهد و ایستگاههای بین راهی از قطارهای فارس استفاده کردند که نسبت به سال 97 رشد یک درصدی داشته است.
انصاری اظهار داشت: این آمار در حالی است که در اسفند ماه سال 98 قریب 80 درصد بلیت قطارهای فارس به علت شیوع بیماری کرونا توسط مسافران استرداد شد و تعداد باقی مانده نیز در اوایل اسفند از قطار استفاده کردند و عملا عملکرد سال 97 این اداره کل در حوزه جابجایی مسافر در 11 ماهه سال 98 محقق شد.
1399/02/01 تاریخ بروزرسانی :
193 تعداد بازدید :
Powered by DorsaPortal