۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
رویدادهای ویژه
جهش تن کیلومتر حمل ریلی در راه آهن فارس
جهش تن کیلومتر حمل ریلی در راه آهن فارس مدیر کل راه آهن فارس گفت: با احداث گار باری شیراز، در زمینه جابجایی بار شاهد جهش تن کیلومتر حمل ریلی در راه آهن فارس خواهیم بود.

مدیر کل راه آهن فارس گفت: با احداث گار باری شیراز، در زمینه جابجایی بار شاهد جهش تن کیلومتر حمل ریلی در راه آهن فارس خواهیم بود.
وی اظهار داشت: به منظور پشتیبانی بخشی از مواد اولیه کارخانه فولاد پاسارگاد اولین محموله کنسانتره سنگ آهن با 3 دستگاه لکوموتیو و 53 دستگاه واگن به وزن بیش از 3700 تن از مبدأ استان یزد بارگیری و در محل گار باری شیراز تخلیه شد.

انصاری تصریح کرد: با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری و توجهات ویژه دولت محترم در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی، این اداره کل با احداث گار باری شیراز در زمینی به مساحت 24 هکتار زمینه بارگیری، تخلیه و حمل بارهای عمده معدنی و محصولات شرکت پتروشیمی شیراز را ایجاد نموده است.

وی خاطر نشان ساخت: این طرح طی مراحل مختلفی شامل زیرسازی، ریلگذاری، بالاست ریزی، سازه های تأسیساتی و ساختمانی و... با اعتباری قریب 130 میلیارد ریال انجام شده که بخشی از محل اعتبارات داخلی راه آهن فارس و بخشی نیز توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان مرودشت و شرکت پیمانکار تأمین شده است.

وی افزود: براساس توافقات انجام شده مقرر شده است ماهیانه حدود 50 هزار تن بار کنسانتره سنگ آهن از سنگ آهن مرکزی بافق واقع در استان یزد به فارس منتقل و از محل ایستگاه گار شیراز تا کارخانه بوسیله سیستم حمل و نقل ترکیبی جاده ای انتقال بار صورت پذیرد.

مدیرکل راه آهن فارس ضمن اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص جذب بارهای ریل پسند اظهار داشت: مذاکرات اولیه در خصوص انتقال گندله از کارخانجات گندله سازی طبس(سنگان) در حال انجام است که در آینده ای نزدیک جذب این بار نیز محقق می شود که همه این اقدامات در راستای تحقق جهش تولید و به منظور کمک به تولیدات داخلی انجام شده است.

انصاری در پایان گفت: جابجایی این محموله در طول یکسال معادل حذف تردد 24 هزارکامیون است که علاوه بر کاهش بار ترافیک و سوانح جاده ای، در برهه زمانی کنونی با صرفه جویی بیش از 19 میلیون لیتر در مصرف سوخت کمک شایانی به اقتصاد کشور و محیط زیست خواهد داشت.
 
 
 
 
 
1399/02/25 تاریخ بروزرسانی :
199 تعداد بازدید :
Powered by DorsaPortal